A találkozó főtémája a palántaneveléshez és a tápoldatozáshoz kapcsolódott, de a szakelőadóként meghívott Hám Tibor, az Agro Pataki Kft növényvédelmi szaktanácsadója a növények szükségleteire, az organikus műtrágyák és a szerves trágyák fontosságára is kitért. Ez utóbbi talán annyira magától értetődő, hogy szót sem érdemelne, ám az állattartó gazdaságok és ezzel együtt az állatállomány megcsappanása miatt az érett szerves trágya – különösen a megfelelő mennyiségű és minőségű – beszerzése a Partiumban mára egyre nagyobb fejtörést jelent a természetes tápanyag-utánpótlásra törekedő kertészeknek, zöldségtermesztőknek. Ennek tudatában már nem is annyira meglepő, ha a piacon ugrásszerűen nő az olyan tápanyag-készítmények iránti kereslet, amiket például baromfitrágyából, vagy annak különböző keverékeiből állítanak elő.
Hám Tibor több olyan, az Agro Pataki kínálatában szereplő termékek is bemutatott a gazdáknak, amik az állati trágya felhasználásán alapulnak és az ökogazdálkodásban is elfogadottak. Hám Tibort beszélt a géltrágyák szerepéről is, ami a növények tápanyagellátása mellett a csepegtető berendezéseket is karbantartja, mivel a több éven keresztül használt csepegtetőszalagok pólusainak kidugítására, az adagolókban, csepegtető fejekben lerakódott szennyeződések eltávolítására is kiválóan alkalmas.
A találkozón szó volt a szakszerű palántanevelés fortéiról is. Hasznos tanácsként elhangzott, hogy palántanevelésnél törekedjünk arra, hogy a magokat egyforma mélységbe és egyforma tömörségű földbe ültessük, elkerülendő azt, hogy a palánták vontatottan, egymáshoz képest kisebb-nagyobb késéssel keljenek ki.
„Amelyik ki kelt, annak már nem kell akkora meleg, mint amelyik még nem kelt ki. Ha összevissza kelnek a palánták, akkor a gazda nem tudja eldönteni, hogy vegyen vissza a fűtésből, vagy ellenkezőleg, emeljen a hőfokon. Ha egyforma tömítésű tálcákkal, egyforma mélységbe ültetett magokkal dolgozunk, akkor jelentősen egyszerűsítjük a palántaneveléssel járó munkánkat” – mutatott rá a lényegre Nagy László, érmihályfalvi falugazdász.
A gazdatalálkozón elhangzott tanácsokból, információkból amúgy a fóliasátras és üvegházas termelők mellett a szabadföldi zöldségtermesztők, sőt még a virágkertészek is hasznos ötletekkel, tudnivalókkal gyarapodtak. Különösen nagy örömmel térhettek haza azok a termelők, akiknek a gazdatalálkozó végére időzített sorshúzáson még a szerencse is pártjára állt. Az érmihályfalvi gazdabolt jóvoltából ugyanis a szervezők három permetezőt sorsoltak ki a résztvevők között: a 8 literes, vállra akasztható készülék Gálospetribe, a 16 literes, kézi meghajtású hátipermetező pedig Érmihályfalvára került. A fődíjat jelentő akkumulátoros permetezőgépet a teremben ülő legfiatalabb gazdálkodó vihette haza Érszalacsra. Kiderült: a legjobb helyre került a készülék, mivel a szalacsi családi gazdaságban palántaneveléssel, zöldségtermesztéssel és virágkertészettel egyaránt foglalkoznak.