×
Partium Vidékfejlesztéséért és Mezőgazdaságáért Egyesület
Hírek

Támogatják az uniós mezőgazdasági termékek promócióját

2021.04.05 - 11:35
A Mező­gazdasági Kifizetési és Inter­venciós Ügynökség értesíti az érintett gazdákat, hogy május 11-ig meg­hosszabbították a jelent­kezési határidőt az Európai Unió mező­gazdasági és élelmi­szer­ipari termékeire vonatkozó, belső (EU-n belüli), illetve harmadik (EU-n kívüli) piacra irányuló tájékoztató és promóciós programok támoga­tására.

A jelent­kezéssel kapcsolatos részletek ide kattintva érhetők el. Magyar nyelvű tájékoztatást itt talál. A ki­írás szerint a tájékoztató és/vagy promóciós „program” olyan, több akcióból álló marketing intéz­kedés­csomagot jelent, amely több, egymásra épülő vagy egymást kiegészítő marketing­eszköz alkalma­zásával valósul meg egy koherens stratégia mentén. Az APIA felhívja a figyelmet arra, hogy egyetlen tájékoztató és/vagy promóciós akció nem minősül programnak, ezért támogatásban nem részesíthető. A tájé­koz­tató és/vagy promóciós program nem irányulhat meg­hatá­rozott márkanévre, és nem részesíthet előnyben termékeket különleges származásuk alapján. A termékek szárma­zására való bármely hivatko­zásnak a kampány fő üzenetéhez képest másod­lagosnak kell lennie.

 

Az Európai Bizottság 2021-ben 182,9 millió eurót különít el olyan tevékenységek finanszírozására, amelyek az uniós agrár-élelmiszeripari termékeket népszerűsítik az Unióban és azon kívül.

A 2021. évi munkaprogram olyan kampányokra összpontosít, amelyek összhangban állnak az európai zöld megállapodás ambiciózus célkitűzéseivel. A költségvetés szinte fele (86 millió euró) olyan kampányokat fog finanszírozni, amelyek a biotermékeket és az EU fenntartható mezőgazdaságát támogatják, valamint megerősítik az agrár-élelmiszeripari ágazat szerepét az éghajlatváltozás elleni küzdelemben és a környezetvédelemben. A kampányok kiemelik az uniós agrár-élelmiszeripari termékek biztonsági előírásait, valamint az uniós minőségrendszerekben szereplő termékek sokszínűségét és hagyományos jellegét.

A nem uniós országokra irányuló kampányok olyan piacokat céloznak meg (pl. Japán, Dél-Korea, Kanada és Mexikó), amelyek növekedési potenciálja magas. A támogatható ágazatok közé tartozik a sajt és a tejtermékek, az olívaolaj, valamint a borok szektora.

Hírlevél 2023. június 4.
Támogatásban részesülhetnek az aszálykárt elszenvedett gazdák, miközben az idei kilátások sem kedvezők: a romániai szántóföldek harmadát veszélyezteti aszályosodás vagy akár elsivatagosodás.
Hírlevél 2022. szeptember 29.
Energetikai árplafon bevezetését sürgetik a gazdálkodók, közben műtrágyaválság is fenyeget, amit mindenképpen kezelni kell. Csökkenteni kell az élelmiszer-pazarlást, a mezőgazdasági miniszter szerint Románia ebben jó úton halad. Átlátszó napelem jelentheti az üvegházak energiaellátásának jövőjét. Az idei aszályos nyárról és a szárazság következményeiről készült riportfilm, melyet hírlevelünk olvasói könnyen elérhetnek.
Hírlevél 2022. augusztus 10.
A paradicsom-termesztési támogatás kifizetésének örülhetnek a gazdák és kiderült: október 16-tól folyósítják a területalapú támogatás előleg-összegeit. Gyengébb lesz a Romániai búzatermés a tavalyinál, de a mezőgazdasági miniszter szerint aggodalomra nincs ok. Hírlevelünkből kiderül az is, hogy hányféle genetikailag módosított növény engedélyezett az EU-ban.
Cookie