Kovács Ottó lázári mezőgazdasági vállalkozó, falugazdász azt mondja, jelenleg még nincs gond a kukoricacsövekkel, a probléma az, hogy túl hosszú ideje van vízben a kukoricaszár, s elkezdett rothadni, a legtöbb helyen beleborul a vízbe, így tönkremegy a szár is és a cső is. Jelenleg a szemekkel nincs különösebb gond, a nedvességtartalmuk elég magas, a kérdés az, milyen lesz majd, amikor jön a felmelegedés, és kiolvadnak. Aratni egyelőre nem lehet, mert a jég nem elég erős ahhoz, hogy elbírja a kombájnt, a talaj pedig rövid idő alatt nem fog felszáradni, hiába lesz kevesebb a csapadék.
Nagyon sok helyen víz alatt van az ősszel elvetett búza és repce. Ezeket márciusban kellene műtrágyázni; ha műtrágyázás után újabb csapadék jelentkezik, akkor azt lemossa. Nagyon sok az okoskodó ilyenkor. Van, aki azt mondja, azért áll a víz a földeken, mert a tulajdonos nem jó technológiát alkalmazott. Most a problémákat nem az okozza, hogy ki hogyan műveli a földjét. A gond az, hogy tele vannak a vízelvezető árkok, és azokból nincs hova továbbfolyjon a víz.
Akinek sikerült időben betakarítania a termést, annak az őszi szántást is sikerült befejeznie, de ezeken a földeken is áll a víz. Van viszont olyan gazda, akinek hatszáz hektár földje van, s ebből száznegyven hektáron még kint van a kukoricája a határban. Olyan gazda is van, akinek háromszáz hektár földjéből százhúsz hektár még nincs felszántva. (Forrás: Szatmári Friss Újság)